HUMBl jetën nga TËRMETl, Greg Rama kujton të fejuarën përmes vargjeve të ndjera: Ne rrinim të heshtur pranë detit…(Foto)

  0
  372

  Djali i kryeministrit Edi Rama, Greg Rama, duket se vazhdon të ndjejë dhi.mbje për ndarjen nga j eta të së fejuarës së tij Kristi Reçi.

  Së fundmi, ai ka publikuar në Instagram një foto nga deti, të cilën e ka shoqëruar me disa vargje nga poezia ‘Madhështia e detit’ nga Teodor Keko.

  ‘Ne rrinim të heshtur pranë detit, vështrimi mbi ty më mbeti. ‘Sa më do, e dashur?’ Ti sytë hodhe nga deti…’, shkruan Gregu, ndonëse nuk përmend emër, duket se ia dedikon Kristit.

  Kujtojmë që Kristi Reçi hu.mbi j etën në tr.agjedinë e 26 nëntorit bashkë me babanë e saj, Eduard Reçin, 54 vjeç, nënën Dolora Reçin, 49 vjeç, Klaus Reçin, 21 vjeç. Ajo kishte një ëndërr: të bëhej doktoreshë dermatologe dhe të vazhdonte jetën në shërbim të komunitetit si mjeke.