December 6, 2023
Lajme

I fυndit! Ilir Meta ρërfundon në SPAK, nisin hetίmet për ish-presidentin

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka nisur hetimet për ish-presidentin Ilir Meta.

Burimet bëjnë me dije se kreu i SPAK, Arben Kraja i është drejtuar me një letër Komisionit Qëndrr të Zgjedhjeve.

SPAK ka kërkuar formularin e dekriminalizimit për Metën, pas një padie në strukturën e posaçme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *