/I FUNDIT/ ‘Ρlas’ sherri me shkopa e thika, dy ρersona me urgjencë në sρital

I FUNDIT/ ‘Ρlas’ sherri me shkopa e thika, dy ρersona me urgjencë në sρital

Dy burra janë rrahur keq me njëri tjetrin dhe si përfundim janë dërguar në spital për shkak të plagëve që kanë marrë.

Në pranga përfundoi A.D dhe A.L të cilët kanë goditur njëri tjetrin me sende të forta dhe prerëse. Ata ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë:

A.B., 41 vjeç dhe A. L., 45 vjeç, banues në Lezhë për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”, pasi këta shtetas, për motive të dobëta, kanë goditur njëri-tjetrin me mjete të forta dhe prerëse (shkop druri dhe thikë).

Si pasojë dëmtimeve të marra, të dy shtetasit janë dërguar në spital për ndihmë mjekësore, jashtë rrezikut për jetën.