I FUNDIT/ T ërmeti i fυqishëm ‘shkυnd’ Ballkanin, ja ku ishte eρiqendra

Nje termet i fuqishem ka goditur sot ne Ballkan

Mesohet se epiqendra e ketij termeti ishte ne Sutin, Bosnje dhe Hercegovine

Magnituda e ketij termeti ishte 4.7 ne shkallen Rihter

Nuk ka ende raportime per deme ne njerez apo materiale, nderkoh qe lekundjet e ketij termeti jane ndjere deri ne Mal të Zi. / Shqiperia Ime