I riu nga Tirana tregon rastin e rralle qe i ndodhi,hapa deren e ballkonit,u shokova kur pashe komshiun qe…

  0
  341

  Pallatet në Tiranë janë ndërtuar aq ngjitur njëri-tjetrit sa duket sikur po i hyjmë komshiut në shtëpi.

  Përpos faktit se apartamentet e ditëve të sotme i kanë muret aq të hollë sa mund të dëgjojmë çdo gjë që ndodh në shtëpinë ngjitur, na duhet të shihemi sy më sy, sikur të kishim dalë për kafe me komshinjtë që dalin në ballkon.

  Padyshim që çdo person është i lirë të bëjë ç’të dojë në privatësinë e hapësirës së tij, deri në momentin që kthehet në shqetësim për të tjerët.

  Kjo konsiston me një rast të rrëfyer nga një djalë që jeton në zonën e Astirit në Tiranë.

  Ai shprehet se ka një muaj që sheh në ballkon nudo komshiun e tij që është bërë problem për pallatin përballë dhe as nuk dënjon të ndryshojë sjellje.

  Djali i alarmuar shprehet:

  Pershendetje, jem ne zonen e Astirit unaza e re dhe dua te shpreh shqetesimin per nje zoteri rreth 25-30 vjec qe del cdo dite ne ballkon nudo.

  Ne qe jetojme ne pallatin perballe shohim perdite pjeset e tij intime, nderkohe qe familjet poshte nesh kane edhe femije dhe nuk guxojne ti nxjerrin ne ballkon.

  Ka nje muaj me kete avaz dhe besoj se jeton vetem se do i kishte folur dikush tashme. Nuk dime kujt ti drejtohemi.”