/I shpaIIur në kërkim, Stresi SFlDON poIicinë me video nga rrjetet sociale

I shpaIIur në kërkim, Stresi SFlDON poIicinë me video nga rrjetet sociale

Reperi Arkimed Lushaj, i njohur si Stresi është shpallur në kërkim nga policia pasi mori pjesë në protestën e organizuar mbrëmë për vrasjen e të riut Klodian Rasha.

Reperi duket se ka sfiduar policinë përmes rrjeteve sociale.

Ai ka publikuar një video në Intsrgram, ndërsa shfaqet në automjet duke kënduar.

Sakaq, uniformat blu njoftuan se mbi këngëtarin rëndojnë akuzat për veprat penale “Organizim dhe pjesëmarrje në tubime të paligjshme” dhe “Pengimi i

qarkullimit të mjeteve të transportit” “Kundershtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, “Prishja e qetesise publike” “

Shkaterrimit të pronës me zjarr” dhe” Mosbindja ndaj urdhërit të punonjësit të policisë së rendit publik”.