Ia eIeminuan vajzën nga ‘The Voice Kids’, ish gruaja e këngëtarit shpë.rthen ndaj Top Channel

  0
  345

  Në këtë edicion të The Voice Kids ne Top Channel, merrte pjesë edhe vajza e dy kengetareve, Suela Kalase dhe Saimir Cilit, cift tashme i divorcuar.

  Por ish-bashkëshortja e këngëtarit Çili, Suela, është revoItuar me stafin e spektaklit pasi gjatë mbrëmjes së djeshme kanë eIiminuar vajzën e saj.

  Përmes një reagimi në rrjetet sociale ajo hedhur dyshime se janë manipuluar votat dhe se shikonte prindër të cilët ishin të sigurtë për finale e fëmijëve të tyre. Suela thotë se Iseas i kanë ardhur që tani tre oferta nga producentë jashtë Shqipërisë.

  Reagimi i plotë i Suela Kalaja:

  ISEA fitoiiiii. Fitoi perballe 15-16 vjecareve ,adoleshente tashme dhe arriti ne zemrat e publikut. Duartrokitem cdo konkurent sic duhet te ndodhi. Isea I perqafoi te gjithe, ish e zhgenjyer per arro.gacen qe mesohen qe tani ( jo te gjithe)po aq sa une , kur shikoja familjare te heshtur qe kurseheshin ne duartrokitje, mos i merrej fama femijes se tyre.

  Shikoja prinder te sigurt per finalen, ndryshe nga ajo qe ndodhi me mua. Kushdo qe do humbiste Isea do e perqafonte fort bashke me mua (nese do e kalonim) . Ne e dinim qe dhe deri ketu ish merite e Forces shpirterore dhe talentit te saj.

  Por jetojme ne Shqiperi. Isea doli me dinjitet…Per te trokitur tashme ne dyer te medha. Me falni per votat qe shpenzuat se jam e sigurt qe nuk u moren parasysh fare. Qe tani ka tre producente qe kane hapur dyert Jashte Shqiperie per te;). Ata sikurse Voice Global qe e nxori Shqiperine te treten me Isean ne rrang Global, tashme mund te jene Shkallet e saj . Pikerisht ata qe as e dinin kush ishim

  Ps . Faleminderit Renis Gjoka per mbeshtetjen dhe te tjere qe e vleresuan por deri aty munden. Faleminderit kush s’e mbeshteti dhe uli syte e mbylli veshet para nje talenti .Faleminderit Miriamit qe na e beri te qarte qe ne fillim.Kenga e Finales qe aq shume e priste, shume shpejt do e kemi cover. Listen Beyoncé. FALEMINDERIT SHUUUUME!