/Ish deputeti i LSI taIIet keq me Rudina Hajdarin, i nxjerr videon e ‘tu.rpshme’

Ish deputeti i LSI taIIet keq me Rudina Hajdarin, i nxjerr videon e ‘tu.rpshme’

Pas zhvillimeve me te fundit te djeshme, ne Kuvendin e Shqiperise, ku u zyrtarizuan edhe kreret e grupeve parlamentare te opozites se re, ka reaguar zëvendëskryetari i LSI-së, ish-deputeti, Luan Rama.

Teksa ka ndare me miqte dhe ndjekesit e tij ne rrjetin social, Facebook, nje video me pjese nga fjala e deputetes se PD-se, Rudina Hajdari, e shpallur dje edhe si kryetarja e grupit te saj demokrat ne Kuvend, Luan Rama e shigjeton per shqipen qe ajo artikulon, qe nuk mund te mos vr.ase veshin e shumekujt qe e degjon, deri ne pakuptueshmeri.

“A mundet ndokush të më shqipërojë se çfarë po thotë kjo zonja – lidere e opozitës parlamentare?…”- shkruan ai, bashkengjitur kesaj videoje.

https://www.facebook.com/100016753425961/videos/420876195147491/?t=0