/Ish USHTARl i UÇK-së mbron Dua Lipën,ja bën për ‘8 me 2’ këngëtares serbe

Ish USHTARl i UÇK-së mbron Dua Lipën,ja bën për ‘8 me 2’ këngëtares serbe

Përfshirja e Kosovës në hartën e “Apple” ka shkaktuar një përplasje të gjerë në Kosovë dhe Serbi.

Ndërkohë që këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa, ka përkrahur këtë peticion, të shumta kanë qenë reagimet kundër saj.

Kujtojmë se ajo vetëm pak ditë më parë publikoi një foto të Shqipërisë etnike, në të cilën shkruhej “Autokton”, duke ndezur kështu debatin në rrjetet sociale.

Gjithsesi shumë shqiptarë i kanë dalë në mbrojtje Dua Lipës kundër këngëtares serbe Ceca.

Ndër ta është edhe një ish ushtar i UÇK-së Ridvan Tahiri, i cili bërë një status në ptrofilin e tij në Facebook.

Postimi i plotë i Tahirit:

Hej (Ceca) plakushe, edhe une isha dikur voglush,e shum voglush te tjer qe ta detyruam burrin tende me ùshtrin e tij famkeqe te ndihet i turperuar.

Une krenohem me yjet e mi boteror kurse ti bart mbi supe nje turp nga e kaluara e burrit tend. Dua Lipa dhe Rita ora jan simbole te kombit tim, kur ofendohen ato ne jemi prap ata voglushet per ty.

Ajo ka qenë gruaja e Arkani-t, gjeneral i cili kreu kr ime të panumërta në urdhrat e Milosheviç-it.Peticioni, përkrahëse e të cilit u bë edhe Dua Lipa, ka arritur mbi 80 mijë firma online dhe ende vazhdon thirrja në rrjetet sociale nga gjiganti Apple.