December 1, 2023
Lajme

Ishte duke stërvitur ekipin, ndahet papritur nga jeta në fushë trajneri shqiptar

Ish-futbollisti dhe trajneri i moshave në Gramsh, Mentar Dermyshi është ndarë nga jeta në mënyrë të papritur. Njeriu që ia dedikoi gjithë jetën sportit, mbylli sytë pikërisht në një fushë sportive.

Pasditen e djeshme, “Takja” po stërviste në fushë moshat e Gramshit, teksa një infarkt e ka bërë të pamundur për mjekët që ta rikthenin në jetë. Ditë e trishtë për sportin në Shqipëri, me Dermyshin që ka qenë kontributor i madh në futbollin e qytetit si sportist dhe trajner.

“Lajm i trishtë!
Sporti në Gramsh në zi!

Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur, pas një infarkti ish- futbollisti e trajneri i moshave në Gramsh, Mentar Dermyshi ( Takja), sot pasdite në fushën e stërvitjes në Gramsh!
Ngushellimet më të sinqerta familjes, shokëve e miqëve!”.

https://www.facebook.com/Infogramshi.al/posts/2994816030767943

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FInfogramshi.al%2Fposts%2Fpfbid02oJowVUGPir3KGEseperidFS8MDM37Fip9txnmJHkoPpg1rcCrmiiYRWN8zg6Gyftl&show_text=true&width=500

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *