Jam 60 vjeç dhe kjo perime më PASTROl mëIcine, largoi y ndyrën nga TRUPl dhe PASTROl plotësisht z orrën e trashë

0
455

Duhet të kujdeseni mirë për trupin tuaj, sepse është i vetmi vend ku duhet të jetoni. Kjo recetë përmban një nga perimet më të shëndetshëm në botë – panxhar. Gjëja më e mirë është se ju duhen vetëm 4 përbërës të thjeshtë.

Ato përmbajnë sasi të mëdha të hekurit dhe janë një ushqim i mirë për të ngrënë nëse jeni me mens;truacione. Shumë njerëz në mbarë botën përdorën panxhar për mijëra vjet për të trajtuar shumë probIeme të ndryshme shëndetësore. Panxhari ka përmbajtjen më të lartë të hekurit, Jodi, vitamin B, hekur, fosfor, kalium dhe folate. Kjo perime super e shëndetshme ka përmbajtje të madhe mineralesh.

Përbërësit:,2-3 panxhar,2 qepë,Vaj ulliri ekstra i virgjer,uthull,Kripë ,pak shije.

1Qërohet panxhari dhe zihet në ujë me pak kripë.

2. Pretini në feta të vogla dhe vendosini në një tas.

3. Prit qepë dhe përziejini me panxhar, pastaj shtoni pak vaj ulliri dhe uthull dhe pak kripë për shije.Kjo sallatë e mahnitshme do të pastrojë z;orrës së trashë dhe mëIçinë tuaj dhe do të përmirësojë edhe shikimin tuaj. Kjo do të thotë që ju duhet patjetër ta provoni me miqtë dhe familjen tuaj.