/Ju kujtohet Elsa e Pallatit 176? Aktorja e njohur bën RRËFlMlN qe nuk e kishim DlTUR me pare.

Ju kujtohet Elsa e Pallatit 176? Aktorja e njohur bën RRËFlMlN qe nuk e kishim DlTUR me pare.

Nje nga aktoret me te spikatura dhe me te mira te viteve 1985 por ajo ende eshte shume e mire dhe shume aktive.


Ajo ishte e ftuar ne “Zonë e Lirë”, dhe Eva Alikaj ka treguar ndër të tjera edhe për rolin që e bëri shumë të famshme,

sa batutat e atij filmi përdoren edhe sot në komunikimet mes njerëzve për të bërë batuta.

Ta luash për 5 vjet, e sforcoja gjithmonë veten ne shfaqjen e Pallati 176. Në fillim ka qene shume e kendshme, per mua ishte shume e lodhshme,qe te ishe aq e fresket,aq komike.

Me dukej sikur leket duhet t’i paguaja une, aq shume me pelqente si profesion, merrja leket dhe ja jepja mamit.

Une ika jo per te ndenjur por ashtu erdhi puna, qendrova per djalin, tha Eva Alikaj.