December 3, 2023
Lajme

K υnati ka kohë që do të më… dje më tha diçka që ma trυΙΙosi fare

Kunati me ngacmon, tenton te me preki si pa dashje, dje me preki krahun dhe gjoksin, thote gjasme sikur… – Pershnetje jam nje vajze qe po perpiqem te ndryshoj shume te behemm me e pergjegjshme dhe me puntore cdo dite kunata po me shkaterron dita dites shpif per mu

kudo thote qe jam dembele dhe qe haj shume dhe nuk kam te ngopur me ushqimin dhe harxhoj shume jam shperdoruese por kjo gje nuk ashte e vertete pasi une po ndryshoj dita dites qe te behem me shume e zonja vetes time por ajo me pengon cdo gje ne shtepine e te fejuarit tim me ben te ndihem shume keq.

I thote vjerres te na ndaj edhe ajo don me ma ndare mu nga djali saj pasi nuk i dukem e pershtatshme dhe as e shkathet kur i fejuari qe me pati kerkuar nje lidhje sekrete e

pranova pasi e dua shume ma shume se veten prandaj po i duroj gjithe keto gjera qe ato me bejne edhe kunati me ngacmon tenton te me preki si pa dashje dje me preki shpatullen edhe gjoksin si pa dashje thote gjasme sikur nuk e

kishte ate qellim, me kerkoi te falur por jam shume e trembur shume e merzitur ne depresion nuk di me ca te bej kam shume frike se nuk kam kujt ti tregoj nuk du te gaboj por me nuk duroj i fejuari nderyhn ndonjhere per te mbrojtur prej tyre por ai eshte ne pune dhe nuk e ka idene ca me ndodh ne shpine e tij.

Vec i madh zot e dine ca po perjetoj cdo dite ndihem keq pasi duhet te haje me orar dhe jo sa here me hahet mu sic jam mesuar vete dikur ne shpine time jam larguar prej atyre 2 here por jam kthyer serisht pasi ai me pergjerohet me lutet heren qe kaloi qame te dy bashke rreth gjys ore kam shume frike nuk du te ndaj prej vellait te tij

apo familjes se ti por eshte kunata ajo qe mundihet me me perkeqesue cdo gje ajo njeri o ndyre qe me merzit cdo dite ai me ka thene qe pas 2 muajsh do jetojm vete ne shtepine tone qe duhet te bej durim cdo dite por nuk duroj dot me.

Dje u zume keq fare prej asaj qelbesires kunates keqe i tha qe kisha harxhuar shume korent ne shpi dhe sikur isha futur ke dhoma e saj kur ajo po fliste ne kunatin dhe po i pergjoja sikur po provokoja kunatin.

Ishte nje turp i tille desh vdiqa fare nga turpi dhe jemi zene keq fare. Jam e lenduar shume qe ai mund te mendoje ashtu per mu gjera te paqena nuk asht e drejte qe ajo qelpsina te na ndaj dhe per kete gje te perdori edhe Burrin e saj kunatin turp ti vije per nje injorance te tille.

Mbasi u zume me tha llafe te keqe pastaj me kerkoi falje dhe me tha serisht duro edhe 2 muaj dhe do ikim me qera diku ku te jemi te 2 vetem por kam frike se nuk ja dalim maskarenjt perqiqen te manipulojne cdi gje ai foli me te vellain e tij dhe i tha te mos degjoj me gjera te tillla.

Pasi nderyri dhe vjerri dhe situata disi disi u qartesua as vjerri nuk me do per nuse por thjesht me respekton edhe pse nuk me don si nusen e djalit te tij por thote qe djali e vendosi vet edhe pse nuk jam dakord per mu rendesi ka

qe me respekton dhe nuk perpiqet te me merzizi apo te me bej thafe nuk duroj dot me sot ne mengjes i thashe do shkoj ke shpia ime per vizite do rrij 2 ose 3 dite per tu qetesuar ok me tha merr kohen qe te nevijitet zemer me dha une di qe ai asht i mire i

kuptueshem pasi e shikoj nga menyra qe me trajton por kam frike mos ndryshon pasi njerezit mund ta manipulojne e te ma largojne prej meje nuj di me ca te bej!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *