Kancelarja Merkel fanse e zjarrtë e kësaj këngëtarje shqiptare, shikoni ç’bën

  0
  428

  Kancelarja e njohur gjermane Angela Merkel, ditën e djeshme ka marrë pjesë në samitin e BE-së me Ballkanin Perëndimor. Gjatë seancës, ajo i ka habitur të gjithë me deklaratën që ka bërë në mikrofon.

  “Fuego”- ka thënë kancelarja dhe ka filluar të qeshë, duke shfaqur kështu hapur pëlqimin për këngën e shqiptares Eleni Foureira në Eurovision.

  Videon ku Merkel përmend për këngën e saj, Eleni e ka publikuar në profilin e saj në Twitter.
  “Ajo votoi Fuego”- shkruan Eleni e entuziasmuar në postimin e saj.