/Kapet një peshk i cuditshem, peshkatarët thonë se kurrë nuk kanë parë diçka të tillë (Foto)

Kapet një peshk i cuditshem, peshkatarët thonë se kurrë nuk kanë parë diçka të tillë (Foto)

Gjëja e fundit që një grup peshkatarësh në Lindjen e Largët të Rusisë të Rusisë prisnin të kapnin me rrjetat e tyre derisa po kërkonin për peshq më të vegjël në det.

Peshku gjigant, përcjell Telegrafi, i njohur si shumë i shijshëm në disa kultura, u vërtetua se veçse ishte ngordhur, në momentin që u kap nga rrjeta.

Sipas mediave të huaja, peshku monstruoz peshonte rreth 1,100 kilogramë dhe është peshku kockor më i rëndë në tokë.

“Nuk kemi parë kurrë më parë një specie të tillë në këtë zonë“, ka thënë një peshkatar i zonës.

Duke qenë se ai ishte gjetur i ngordhur dhe nuk mund të konsumohej, ai thuhet se u është hedhur arinjve për tu ushqyer. /Telegrafi/

Për më shume mund të shikoni Foto më poshtë: