Kapi të dashurën duke e tradhëtuar por ja çka bëri ai më pas

  0
  447

  Mike thotë se pasi zbuloi se e dashura kishte nje lidhje dashurie,kjo e nxiti atë të humbiste 12 gurë në vetëm 18 muaj.

  Ai eshte vetem 26 vjec dhe jeton duke u ushqyer me gjera jo te shendetshme,te skuqura,buke,pije te gazuara.

  Ai filloi të kuptonte se shëndeti i tij ishte në rrezik.Mike tha se ai mezi ngjitej në shkallët e baneses se tij per shkak te peshes se tepert.

  “Jeta ime mund të kishte shkuar në një nga keto dy mënyra. Te bija ne depresion dhe te ngushellohesha me ushqim,ose ta perdorja kete mashtrim si nje motivim per te permiresuar me te vertete jeten time.”

  “Unë nuk do të lejoj që diçka e tillë të shkatërrojë jeten time”

  “E kam vënë gjithçka në dietë dhe stërvitje, dhe unë mund të them sinqerisht se si tani nuk kam qenë kurrë më i lumtur”.