Kapriçot e motit, në mes të pranverës ky qytet i Shqipërisë mbulohet nga bora dhe ngrica

  0
  342

  Teksa të gjithë presin pranverën dhe ditët e ngrohta, moti duket se bën edhe “kapriço”.

  Kështu në zonën e Korçës kanë sërish reshje bore.

  Sipas Autoritetit Rrugor Shqiptar në zonën që lidh Boboshticën dhe Dardhën është dashur ndërhyrja e borëpastrueseve për të hapur rrugën.

  Duket se tashmë duhet pritur muaji prill për tu futur tamam në stinën e pranverës.