Lajme

Këngëtαret më s*ksί në Eurovision, do befαsoheni në cilin vend rendίtet Anxhela Peristeri

Eurovision” nuk është vetëm një festival muzikor, por gjithashtu një mundësi për të njohur bukuritë nga vende të ndryshme, në një turne të paharrueshëm.

Festivali i këtij viti do të mbahet mend jo vetëm për këngët e konkurrentëve, por dhe për figurat artistike që kanë marrë pjesë.

Pjesë e listës së 11 grave më të bukura të Eurovisionit është dhe Anxhela Peristeri, e cila është renditur në vendin e tretë.

Kujtojmë që sonte mbahet finalja e festivalit, ku Anxhela do të këndojë e dyta në listë. Përveç Anxhelës, në finale do të marrë pjesë dhe një tjetër shqiptar, Gjon Muharremi, i cili përfaqëson Zvicrën.

Efendi (Azerbajxhan)

Victoria De Angelis – Grupi Maneskin (Itali)

Anxhela Peristeri (Shqipëri)

Roxen (Rumani)

Victoria Georgieva (Bullgari)

Hurricane (Serbi)

Elena Tsagrinou (Qipro)

Destiny (Malta)

Stefania (Greqia)

Albina (Kroacia)

Senhit (San Marino)