December 6, 2023
Lajme

Këta janë 5 të rinjtë që ρë. rdh*nύαn 11-υjeçaren në Kosovë(EMRAT)

Me foto dhe emra! Këto janë pesë të rinjtë që përdhu nuan 11-vjeçaren në Kosovë.

Ekrem Rexhepi, Gent Rexhepi, Xhabir Salihu, Gentrit Jashari dhe Shkëlqim Kameri…

Këto janë 5 djemtë të cilët kanë abuzuar seksualisht me 11-vjeçaren në Prishtinë të Kosovës.

“Monstra”, po cilësohen këto persona në rrjetet sociale. Që nga bërja publike e këtij rasti, të shumtë kanë qënë personazhe të njohur të botës së shoëbizit, politikanë mirëpo dhe njerëz të thjeshtë që kanë bërë thirrje në rrjetet sociale që emrat dhe fotot e autorëve të bëhen publike.

Sot në 2 kryeqytetet shqiptarë, Prishtinë e Tiranë do të zhvillohen protesta që të kërkohet drejtësi në mënyrë që dh u nuesit ta marrin ndëshkimin e merituar. Në Prishtinë protesta do të mbahet në Sheshin “Zahir Pajaziti”, e ndërsa në Tiranë në sheshin ‘Nënë Tereza’.

SI NDODHI NGJARJA?

Ngjarja raportohet të ketë ndodhur më 27 gusht nga ora 17:30 deri në orën 00:30. Dhu nimi i vajzës së mitur ka nisur në parkun në lagjen “Arbëria” në Prishtinë, për të vazhduar në një vend tjetër të panjohur. Sipas dyshimeve të para, fillimisht tre të miturit, Gent Rexhepi, Xhabir Salihu, Gentrit Jashari, keqtrajtuan s e k sualisht vajzën e mitur, ndërsa më pas ka shkuar edhe 26-vjeçari Ekrem Rexhepi, të cilin e ka thirrur vëllai i tij Gent Rexhepi.

Në një zonë, 26-vjeçari ndaloi makinën në një tjetër vend dhe kreu marr ëdhënie s e k suale me të mi turën. Në dëshminë që ka dhënë vetë ajo në polici, ka treguar se ishte në park kur iu afruan 3 persona duke e ng acmuar me fjalë. Ndonëse pretendon se nuk i ka kthyer përgjigje dhe ka vijuar rrugën e saj, njëri i është afruar dhe e ka prekur.

E mitura është dërguar në një qendër strehimore, ndërsa raportohet se deri më tani dy persona, shtetas kosovarë janë arrestuar si autorë të dyshuar. Mësohet se Ekrem Rexhepi ka qenë i akuzuar për veprat penale “Vjedhja e rëndë”, “Vjedhja e pyllit” dhe “Dh u na në familje”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *