“K*rva, dilni nga ύrimat, Ιeρurushe”/ Studentët djem thirrje në kor kundër υ.αjzave (VIDEO)

Prokurorët spanjollë po hetojnë një grup studentësh meshkuj të universitetit Compultense, që janë filmuar duke brohoritur fjalë abuzuese mizogjene ndaj studenteve femra në Madrid.

Videot tregojnë studentët duke thirrur nga dritaret e një godine studentore për meshkuj, drejtuar godinës studentore për femra përballë.

“K*rva, dilni nga vrimat, lepurushe, ju jeni një grup k*rvash nimfomane”, janë fjalët që dëgjohen nga një student.

Më pas, në një lëvizje koreografike, bashkëstudentët nëpër ndërtesën e Kryetarit të Bashkisë Kolegio, Elías Ahuja, hapën dritaret e tyre dhe filluan të bërtasin dhe të bëjnë zhurmë kafshësh.

Ndërsa videoja e të dielës mbrëma e studentëve nga Universiteti Complutense u bë virale, pati një reagim të menjëhershëm nga politikanët në të gjithë spektrin.

“Ne nuk mund t’i tolerojmë këto sjellje që gjenerojnë urrejtje dhe sulmojnë gratë,” postoi kryeministri spanjoll Pedro Sánchez në Twitter. “Është veçanërisht e dhimbshme të shohësh se ata që janë përfshirë janë të rinj.”

Udhëheqësi i Partisë Popullore të opozitës konservatore, Alberto Núñez Feijóo, i bëri thirrje shoqërisë “të ndalojë me këto qëndrime të patolerueshme seksiste”.

Prokurori publik i Madridit ka hapur një hetim për të vendosur nëse incidenti përbën një krim urrejtjeje.

SHIKO VIDEON KËTU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *