/Kryemadhi kërcënon Ramën! ‘Nuk ka burrë nëne që…

Kryemadhi kërcënon Ramën! ‘Nuk ka burrë nëne që…

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, pas mbylljes së protestës ka dalë në një prononcim për mediat. Kryemadhi ka bërë një seri falenderimesh ndaj protestuesve, gazetarve, shoferave madje edhe ndaj policëve. Sipas Kryemadhit protesta e sotme ishte më e madhja në historinë e Shqipërisë.

“Kjo ishte protesta me e madhe që ka parë ndonjëherë Shqipëria. Fillimisht dua të falenderoj të gjithë ata protestues që i dhanë sat shpresë shqiptarëve. Falenderoj shoferët e autobuizëve dhe të furgonave të cilët u gjobitën për të mos sjellë protestues në Tiranë.

Iu bëj thirrje të ruiajnë faturat pasi do ti paguajë kjo qeveri një më një. Nuk ka burrë nëne që pengon shqiptarët. Falenderoj gazetarët për punën eparështur. Falendroj policët që u sollën mirë dhe jo ata që na heImuan me gaz lotsjellës pasi ato i kanë të hapura llogaritë me ligjin”,-tha Kryemadhi.