/Laçianja: Nuk u besoja dot syve kur pashë atë që i bënte i dashurl im shoqes që e kam si motër

Laçianja: Nuk u besoja dot syve kur pashë atë që i bënte i dashurl im shoqes që e kam si motër

Një vajzë tregon se si i dashuri i saj i ka nga.cmuar miken më të mirë. Vajza thotë se pavarësisht dhimbjes ajo e ka falur djalin. Kjo është historia e rrëfyer.

“Përshëndetje! Doja dhe une të ndaja diçka me ju. Jam e lidhur prej 5 vitesh me një djalë. Të dy jemi nga Laçi. Çdo gjë shkonte mirë, deri para 7 muajsh ku u ftohëm shumë.

Theksoj që duheshim shumë… Unë bëj 2 vite që jam njohur me miken time më të mirë..E dua shumë..Është vërtet shumë e rëndësishme për mua….

Ndodhte që kur dilja me të dashurin, ftoja dhe shoqen ndonjëherë sepse s’doja ta lija vetëm dhe nuk mendoj se kam bërë gabim!

E shihja që i dashuri im bënte shumë shaka me të, diskutonte madje i fliste në rrjetet sociale. Por mundohesha ta mirëkuptoja…Madje unë vetë i shprehesha gjithmonë se sa e doja shoqen, sa e mirë ishte, sa e bukur, etj, etj…

Shoqja pa të keq e pyeste shpesh të dashurin tim për ndonje informacion, pasi ky i fundit studion për IT dhe ky në muhabet e sipër fillonte me shaka derisa një ditë i flet pa asnjë qëllim dhe normalisht u ndjeva keq sepse dyshoja diçka.

Kjo gjë u përsërit dhe ca herë të tjera deri sa nuk durova dot më dhe ja shpreha të dashurit dyshimin… Qaja, bërtlsja, ndërsa ai mundohej ta fshihte ndjenjën për të, duke më thënë se kjo ishte thjesht imagjinata ime.

Një ditë nuk pushoja së qari në telefon dhe vjen në universitet për të më marrë. Aty me bindi ! E lashë këtë muhabet për 2 muaj, pasi i besoja plotësisht, plotësisht, plotësisht! Me shoqen isha shumë mirë, pasi s’kishte asnjë faj. Ajo s’dinte asgjë për dyshimet e mia.

Një dite isha në spitaI, pasi kisha shtruar mamin dhe më vjen një mesazh nga shoqja. Isha shumë e rraskapitur, e shqetësuar për mamin, po Iuftoja shumë me veten, më saktë me dhlmbjen… Hap tel dhe shoh ‘screenshot’ që mi kishte dërgon shoqja ku i dashuri im i shprehte dashurinë dhe mbaj mend që i thonte ndjej se ne jemi njësoj, ti mund të më kuptosh, por A…. s’do e lë kurrë ( për mua dmth). S’po u besoja syve.

Nga njëra anë e prisja nga njëra anë jo…Se mendoja kurrë se do ja shprehte…Me pak fjalë gënjeja veten i besoja! U tr.ondita shumë…Nga një anë mami nga tjetra i dashuri… S’dija ç’të bëja, s’dija ..U demoraIizova komplet…

Nuk durova dhe ja tregova të dashurit…E pranoi fajin sepse kisha prova dhe më kërc.ënoi me jetën e tij…Isha gati ta lija…S’doja t’ja dija më për asgjë… Më ka ardh në shtëpi, më lutej, madje më tr.embte.

Më thonte se nëse do e lija do vdi.ste…I kërkova kohë… I thashë do rrimë si shokë…Pranoi, po vetëm qante… mS’munda të duroja sepse e doja shumë dhe e fala… Mendoj se ka qenë sprovë e Zotit, se di çfarë ka qenë, por e fala… Lu.ftova shumë me veten dhe pranova ta fal. Tani jemi bashkë normalisht, por po mundohem ta kapërdij…

Realitet i tm.errshëm. Ndërsa për sa i përket shoqes di që s’do e largoj kurrë nga vetja ! Anonim dhe flm!”, shkruan ajo.