/Lajm fundit/ AKSlDENT TRAGJlK, shuhen 6 persona dalin detajet e

Lajm fundit/ AKSlDENT TRAGJlK, shuhen 6 persona dalin detajet e

Një ngjarje tejet e rëndë është shënuar në Poloni, ku një autobus ka rënë në një kanal dhe për pasoojë 6 persona kanë vdekur dhe 41 të tjerë mbetën të plagosur.

Mediat e huaja bëjnë me dije se aksidenti ka ndodhur në orët e hershme të 6 marsit në qytetin Jaroslaë, qytet në juglindje të Polonisë, afër kufirit me Ukrainën, ku një autobus me dhjetëra ukrainas ka rënë në një kanal në Poloni

Oleh Nikolenko, zëdhënës në Ministrinë e Jashtme të Ukrainës ka thënë se gjashtë qytetarë ukrainas kanë vdekur. Ende nuk janë bërë të ditura shkaqet e aksidentit.