/Lajm i bujshëm/ E konfirmojnë nigerianët, Olainka do të veshë fanellën e Kombëtares shqiptare

Lajm i bujshëm/ E konfirmojnë nigerianët, Olainka do të veshë fanellën e Kombëtares shqiptare

Ish-suImuesi i Skënderbeut po spikat në Ligën e Europës me fanellën e Slavias së Pragës. Nigeriani ishte protagonist në kualifikimin e çekëve në çerekfinale, teksa asistoi në golin e kualifikimit.

23-vjeçari u aktivizua titullar edhe në përballjen ndaj Çelsit, që u fitua nga londinezët me rezultatin 0-1. Olainka do të mungojnë në sfidën e kthimin në “Stamford Bridge”, pas ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Paraqitja fantastike e suImuesit ka rikthyer sërish në vëmendje idenë e paisjes me pasaportë shqiptare të nigerianit. Olainka është aktivizuar 4 vite në Shqipëri, teksa ka veshur në të kaluarën fanellën e Bylisit dhe Skënderbeut.

SuImuesi është i gatshëm të luajë me Kombëtaren kuqezi. Lajmi konfirmohet nga media nigeriane “Brila.net” që shkruan se mundësia e natyralizimit të 23-vjeçarit është krejtësisht e mundshme.