Lajme

LAJM I FUNDIT/ Arrestοhet në Dubai i shumëkërkυari në Shqipëri

Ai dyshohet të jetë personi që ka porositur vrasjen e dy personave babë e bir, përkatësisht Gentian dhe Nezir Beqirin.

Ndërkohë që në burg për vrasjen e dyfishtë, në pritje të përfundimit të hetimeve, është xhaxhai i tij, Ardian Çapja.

Ngjarja për të cilën akuzohet Florenc Capja i cili u arrestua sot në Dubai, është ajo e vitit 2021, ku nmbetën të vrarë babë e bir, Gentian dhe Nezi beqiri. Ata u ekzekutuan në shtëpinë e tyre.