/Lajm i fundit/ Identifikohet gra.bitësi i tretë i Rinasit (Emri)

Lajm i fundit/ Identifikohet gra.bitësi i tretë i Rinasit (Emri)

Dosja.al mëson se gra.bitësi i tretë i cili dyshohet se ka marrë pjesë në grabltjen spektakolare të 10 milionë eurove në Rinas është Aleks Pepa.

Dyshohet se ky fundit në bashkëpunim me Admir Muratajn dhe Klement Çalën dhe dy persona të tjerë kanë grabltur shumën e parave në Rinas.

Poiicia nisi vëzhgimin dhe dyshon se ish-polici me iniciale M.H., Aleks Pepa dhe Klement Çala kanë bashkëpunuar me Murataj edhe në grabLtjen e fundit të miliona eurove nga një avion që do të udhëtonte drejt Austrisë. Por arr.estimi i tyre kërkon prova, të cilat grupi hetimor po i verifikon nëse do i çojnë tek personat e dyshuar.