/LAJM I FUNDIT/ Të shtëna me armë, dy të v rarë dhe disa të pIagosur

LAJM I FUNDIT/ Të shtëna me armë, dy të v rarë dhe disa të pIagosur

Të shtëna me ar.më zjarri janë raportuar në orët e para të së dielës në Çikago të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Mediat amerikane, teksa i referohen policisë thonë se 2 persona kishin ndërruar jetë, ndërsa 13 të tjerë kanë mbetur të lënduar.

Mësohet se një person kishte hapur zjarr ndaj një grupi që ishte duke festuar në ambientet e një biznesi. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 04:40 të mëngjesit të së dielës. Vi.ktimat dhe personat e pl.agosur janë të moshës nga 20 deri në 44 vjeç.

Në vendngjarje polici gjeti edhe 4 a.rmë zjarri, ndërsa shkaqet e kësaj ngjarje të rëndë janë ende të paqarta.