Lajme

LAJM I FUNDIT/ Tërmet 4.8 ballë, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet ka goditur kufirin mes shtetit turk dhe grek.

Lëkundjet janë ndjerë si pasojë e një tërmeti me magnitudë 4.8 të Rihterit në Dodecanese.

Gjithashtu dridhjet e tokës janë ndier edhe në Kosovë, raporton Qendra Evropiane Sizmologjike (EMSC).

Deri më tani nuk është raportuar për lëndime ose edhe për dëme materiale.