Lajme

LAJM I FUNDIT/ Trαgjedi, 11-vjeçαri qëllοn veten me αrmën e shërbimit të të atit

Një djalë 11-vjeçar në Itali ka qëlluar veten me armën e shërbimit të të atit që punonte si karabinier.

Si pasojë e plumbit që mori në kokë, i mituri ndërroi jetë, ndërsa nga hetimet e para ngjarja dyshohet të ketë qenë aksidentale.

Sipas mediave italiane, fëmija kishte qenë vetëm në dhomë. Ngjarja ndodhi mesditën e djeshme.

Menjëherë u njoftua shërbimi i urgjencës, por i mituri nuk arriti të mbijetojë.

Karabinierët e sektorit të hetimeve shkencore të Firences mbërritën në banesë,

ku ngushëlluan babanë e djalit, ndërsa mësohet se edhe nëna këtij të fundit punonte si efektive e policisë bashkiake.

Miqtë dhe mësuesit e 11-vjeçarit, janë të tronditur nga ngjarja e rëndë.