/LAJM I MADH/ Kaloi problem kardiak, shërohet mjeshtri Reshat Arbana

LAJM I MADH/ Kaloi problem kardiak, shërohet mjeshtri Reshat Arbana

Një lajm i tr.ishtë për sëmundjen e aktorit të madh, aq të dashur për mbarë publikun, Reshat Arbanës, tr.onditi të gjithë shqiptarët.

Ashtu siç raportoi edhe newsbomb.al aktori u shtrua ditën e djeshme me urgjencë në pavionin e Kardiologjisë në QSUT për shkak të një sëmundje ishemike të zemrës e quajtur Angina Pectoris.

Fatmirësisht mësohet se aktori shumë i dashur ka dalë nga spitali dhe është në gjendje të mirë shëndetësore.

Lajmin e bën të ditur miku i tij Arben Gjeka, i cili i ka bërë një vizitë në shtëpi Arbanës.

Urojmë shumë që aktori i mbi 35 roleve të shërohet sa më shpejt.