syntax error, unexpected '<', expecting end of file

Lajm i rëndë: Gjendet i pajetë futbollisti 25 vjeçar

Franco Acosta ka vdekur në një aksident në vendin e tij të lindjes Uruguaj. 25-vjeçari u zhduk ndërsa po përpiqej të kalonte një lumë. Trupi i tij u gjet këtë të hënë.

Acosta ishte në një shëtitje me familjen e tij në atë kohë, duke festuar 25 vjetorin e lindjes, dhe u përpoq të notonte përtej lumit Pando. Ai ishte një sulmues ndërkombëtar i të rinjve Uruguaj.

Sulmuesi u transferua në Spanjë kur ekipi B i Villarreal e nënshkroi atë nga Fénix në Uruguaj në janar 2015 me një marrëveshje pesë e gjysmë vjeçare, megjithatë, ai kurrë nuk u vendos vërtet në klubin e Primera ose nuk përmbushi premtimin e tij të hershëm dhe u huazua te Racing Santander në 2018.

Ai më pas u huazua te skuadra uruguajane Plaza Colonia. Villarreal e liroi atë në fillim të vitit 2020, para se të vazhdonte të nënshkruante për Atenas.