December 6, 2023
Lajme

Lajm i rëndë: Gjendet i pajetë reperi i njohυr

Reperi Coolio ka ndërruar jetë në moshën 59-vjeçare. Artisti, emri i vërtetë i të cilit është Artis Leon Ivey Jr, ndërroi jetë në shtëpinë e një miku, tha menaxheri i tij, Jarez Posey, për mediat e huaja.

Ai u gjet i pavetëdijshëm në dyshemenë e banjës, dhe dyshohet se shkaku ka qenë arresti kardiak.

Megjithatë, ende nuk ka një konfirmim zyrtar.

Coolio është më i njohur për këngën e tij të vitit 1995, Gangsta’s Paradise, për të cilën fitoi një Grammy për performancën më të mirë solo rap.

Hiti erdhi nga kolona zanore e filmit të Michelle Pfeiffer “Dangerous Minds”.B

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *