Lajm i trlshtë! Aktori i madh Reshat Arbana dërgohet në gjëndje të rëndë në spitaI

    0
    368

    Një lajm i trlshtë për aktorin e madh, aq të dashur për mbarë publikun, Reshat Arbana.

    Burimet i thanë newsbomb.al se aktori është shtruar ditën e djeshme me urgjencë në pavionin e Kardiologjisë në QSUT. Kjo për shkak të një sëmundje ishemike të zemrës e quajtur Angina Pectoris, raporton newsbomb.al.

    Urojmë shumë që aktori i mbi 35 roleve, të rikuperohet shpejt dhe shpresojmë që ministria e Shëndetësisë, pas këtij lajmi, ta ndjekë me përparësi shëndetin e njeriut që i ka falur kaq shumë artit e publikut shqiptar.