Lajme

Lajmi fundit/ 45-vjeçαri thεr 2 kοmshijtë e tij, pοlicia në vendin e ngjαrjes

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Kr imeve në Komisariatin e Policisë Maliq, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit L. L., 45 vjeç, banues në fshatin Orman-Pojan, Maliq.

Shtetasi i mësipërm, mbrëmjen e djeshme, gjatë një konfl ikti për motive të dobë ta në rrugën e fshatit, dyshohet se ka dë mtuar me mjet pr erës (thi kë) shtetasin P. S.,

62 vjeç, i cili ndodhet në Spitalin e Korçës jashtë rrezikut për jetën dhe shtetasin F. M.,

46 vjeç, banues në fshatin Orman-Pojan, Maliq, i cili ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprën penale “Pla go sja e rëndë me dashje”.