LAJMI FUNDIT: Gjuriq i keqsohet gjendja, disa media serbe raportojnë se ai ka vdekur

  0
  346

  Shefi i Zyrës në Qeverinë e Serbisë për Kosovë, Marko Gjuriq, ka qenë sot në krye të ballinave të mediave kosovare, serbe dhe atyre evropiane e botërore, pas arrestimit të tij nga Policia e Kosovës.

  Gjuriq, i cili u arrestua pasi nuk kishte kërkuar leje nga Shteti i Kosovës për të hyrë brenda, u kap nga Njësia Speciale e Republikës së Kosovës ‘ROSU’.

  Pas dërgimit nga Policia në Prishtinë, Gjuriq është dërguar në Serbi, ku ka marr tretman mjekësor pas gjendjes së rëndë shëndetësore.

  Pas kësaj, disa nga mediat serbe raportojnë se gjendja e tij është shumë e rëndë, por ka nga ato që shkruajnë se ai ka vdekur në spital pasi nuk ka mundur ti bëjë ballë plagëve të marrra.

  Deri me tani nuk ka njoftim zyrtar nga shteti serb nëse me të vërtetë Gjuriq ka vdekur apo jo.