/LAJMI I FUNDIT/ Armand Duka zgjedh trajnerin e ri të kombëtares (Foto)

LAJMI I FUNDIT/ Armand Duka zgjedh trajnerin e ri të kombëtares (Foto)

Merr fund telenovela sa i përket postit vakant të kombëtares shqiptare të futbollit, pas shkarkimit të Christian Panuçit. Pasi ka reflektuar gjatë, presidenti i federatës shqiptare të futbollit, Armand Duka, ka zgjedhur pasuesin e italianit.

Telesport ka mësuar do të jetë shqiptar, duke hedhur kështu poshtë mundësinë e një të huaji në stolin e përfaqësueses, pas më shumë se një dekade. Madje, i përzgjedhuri qëndron vetëm disa hapa larg Arenës Kombëtare dhe në CV e tij ka edhe një karrierë të shkuar si basketbollist dhe hobby i preferuar është piktura…

Kryeministri i vendit, Edi Rama, do të marrë drejtimin e Shqipërisë, ndërsa ndihmës do të jetë Lulëzim Basha…/Telesport

Gëzuar 1 prillin