Lajme

LSΙ “kthehet në vitin 2009” me 4 mαndate në të gjίthë Shqipërinë(REZULTATI)

LSI-ja as vjen e tkurret në këto zgjedhje që mesa duket e kthyen këtë parti në vitin 2009 ku mori 4 mandate dhe bëri koalicion me PD e Sali Berishës.

“Lu fta” po zhvillohet në Durrës e deri më tani LSI e ka të humbur pasi mandatin e pestë në rang vendi e humbi, me PS që ia rrëmbeu në Durrës.

Kështu qyteti bregdetar ndahet me 8 mandate PS dhe 6 mandate PD.

Në total nga projeksionet e deritanishme PS ka 74 mandate, PD 59 dhe LSI 4.