Lajme

Makina e poIicisë gødet për vdękje qytetarin në Korcë

Nje aksident me vdekje ka ndodhur mbremjen e djeshme ne Korce. Nje makine e policise goditi per vdekje nje qytetar.null

Korçë/Informacion paraprak

Më datë 22.04.2021, rreth orës 22:50, në aksin rrugor Korçë-Maliq, pranë fshatit Çiflig, Korçë, automjeti i policisë tip “Ford”, ka aksidentuar një këmbësor rreth 45 vjeç, ende i paidentifikuar, i cili për pasojë ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor në bashkëpunim me Shërbimin për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, nën drejtimin e Prokurorisë Korçë,

po kryejnë veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.