Martohet me të dashurin që i kishin mbetur dhe pak ditë jetë, ai ndryshon diçka dhe ndodh e pabesueshmja

  0
  423

  Rob dhe Amanda u takuan në vitin 2011 në hotelin Cosmopolitan në Las Vegas, në hotelin ku ata punonin. Ai ishte një banakier, ajo ishte kamariere. Ata ranë në dashuri pothuajse menjëherë, ata ishin të përsosur për njëri-tjetrin. Por në vitin 2012, pak muaj pasi u takuan, marrëdhënia e tyre u vu ashpër në provë.

  Rob ishte i çuditshëm, humbi peshë dhe vuante nga dhimbje të forta në stomak. Brenda një viti ai kishte humbur rreth 30 kg.

  Rob dhe Amanda iu drejtuan mjekëve të ndryshëm, por askush nuk ishte në gjendje të kuptonte burimin e problemit. Pastaj një ditë një kirurg vendosi arriti të shohë më qartë dhe vendimi ishte i tmerrshëm.

  Në vitin 2012, në moshën 43-vjeçare, mjekët e diagnostikuan Rob-in me kancerin kolorektal në fazën e katërt.

  Kanceri ishte përhapur tashmë në të gjithë trupin, nuk kishte shumë për të bërë, shkruan ShkodraNews. Po atë natë, Rob e kuptoi se nuk kishte kohë për të humbur. Ai mori guximin dhe kërkoi dorën e të dashurës së tij. Përgjigjja e saj ishte “Po, unë dua!”.

  Pastaj Rob dhe Amanda u martuan, shkruan ShkodraNews. Dy ditë më vonë, Rob filloi kimioterapinë, por cikli i parë nuk tregoi shenja përmirësimi.

  Megjithatë, në vend që të vazhdonte me radioterapi dhe kimio, ai dhe gruaja e tij vendosën të provonin një “shërim alternativ”.