/Më në fund zbuIohet kush është burri i Alketa Vejsiut që e ka mbajtur larg kamerave, ai qenka dhe shumë shok me Edi Ramën..(FOTO)

Më në fund zbuIohet kush është burri i Alketa Vejsiut që e ka mbajtur larg kamerave, ai qenka dhe shumë shok me Edi Ramën..(FOTO)

Edhe pse është një nga personazhet publikë më të njohur në vend, Alketa Vejsiu ka ditur ta ruajë me fan atizëm jetën e saj private e sidomos familjen e saj.

Alketa Vejsiu: Mjaft syve të përlotur, tani do më shihni në “Kërcim me yjet” – Thashetheme per VIP-at shqiptar dhe te huaj..

Fotot e saj me bashkëshortin në internet numërohen me gishtat e njërës dorë, kurse fytyra e fëmijëve të Alketës mbetet e panjohur.

Alketa Vejsiu dhe bashkëshorti i saj Ardiani, kanë plot 15-vite diferencë moshe me njëri-tjetrin.

Alketa është 37 vjeçe, kurse Ardiani është 52 vjeç.Ardiani është një emër i njohur në botën e biznesit.

Madje ai cilësohet edhe si një nga miliarderët shqiptarë.

Ai është presidenti i një firme ndërtimi dhe i shumë bizneseve të tjera në vend, i njohur gjithashtu per miqesine e hershme me Edi Ramen.

Prezantuesja e njohur dhe biznesmeni kanë lidhur kurorë në vitin 2006.

“Ne jemi bashkë të lumtur, sepse kemi ditur të mos kufizojmë njëri-tjetrin në gjëra që ce nojnë lirinë e zgjedhjeve!

Bashkëshorti im ushtron një profesion tjetër jashtë kamerave, unë thjesht e respektoj!”. Çifti ka dy fëmijë së bashku, vajzën Nicole dhe djalin Lionel.