Mediat britanike në alarm e panik: Do kemi Luftën e Tretë Botërore, Rusia po…

  0
  405

  Mediat britanike kanë publikuar te dhena se sipas tyre, ushtria ruse e Putin, është në gatishmëri për fillimin e luftës se trete boterore.

  Forcat ushtarake ruse po kryejnë stërvitje në zonat qendrore dhe lindore të Rusisë. Sipas medias britanike, stërvitja po zhvillohet për të praktikuar lëvizjet në territoret e panjohura dhe kontrollin e grupeve ushtarake.

  Zona ushtarake qendrore kufizohet me Kazakistanin dhe Mongolinë, ndërsa zona ushtarake lindore mbulon bregdetin e madh të Paqësorit dhe kufirin me Kinën.

  Presidenti Putin ka një nga ushtritë më të mëdha në botë, me më shumë se 3 milion ushtarë të shpërndarë në të gjithë Rusinë.