syntax error, unexpected '<', expecting end of file

Mediat ngrenë aΙarmin: Një jaht është fυndosur në ujërat tona, 17 të zhdυkur

Një jaht që kishte të ngritur një flamur të Britanisë së Madhe u fundos kete mengjes per arsye ende te mistershme në ishullin grek Milos.

Në jaht raportohet se ndodheshin 17 persona që përfunduan të gjithë në det.

Operacioni për shpëtimin e personave që ishin në jaht ka nisur me anijen e pasagjerëve “Sea Jet 2”,

ndërsa që nga momenti i parë që u njoftua Rojet Bregdetare, ekipet e shumta të shpëtimit raportohet se shkuan në vendngjarje,

tre anije patrullimi të portit, dy anije lundruese, një private varkë, një anije e Marinës si dhe një helikopter i Forcave Ajrore.

Sipas zëdhënësit të Ministrisë së Anijeve, Nikos Kokkalas, vetë udhëtarët dërguan një sinjal alarmi dhe deklaruan se të gjithë janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *