Menjehere pas ndeshjes gazetarje del live ne televizor,tifozi ja fut duart ne…

    0
    278

    Klubi meksikan Chivas de Guadalajara festoi fitoren e tij ndaj Toronto FC në konkursin e Ligës së Kampioneve, garën më të madhe të futbollit për ekipet e klubeve në Amerikën e Veriut.

    Në  mesin e tifozëve bardhekuq ndodhej gazetarja Maria Fernanda Mora, e cila ishte lidhur në transmetim live me Fox Sports. Në një moment, një nga tifozët arrin tek gazetarja dhe i fut duart në të pasme.

    Ajo reagon menjëherë duke e goditur atë me mikrofon kokës. Pas incidentit, Maria Fernanda Mora shpjegoi se ajo ishte “prekur disa herë” dhe ndaj shpërtheu në atë mënyrë. Fox Sports kërkoi falje dhe mbrojti gazetaren.