Monika Kryemadhi tradheton ish-minitrat e LSI

  0
  484

  Jo pa të drejtë tallet populli me LSI, kur e shqipton ‘lesh e li’. As nuk po merret vesh se çfarë po bëhet.

  10 ikin dhe 1 futet. Monika Kryemadhi është në një situatë kaotike ku nuk po menaxhon dot kontrollin e partisë. Disa prej deputetëve të kësaj partie, nuk i janë bindur vendimeve dhe Monika Kryemadhit, siç është rasti i deputetit Bitri, Edmond Haxhinastos apo Edmond Panaritit.

  Në intervistën e dhënë për gazetarin Roland Qafoku, Monika Kryemadhi ka thënë se ata janë shok të Ilir Metës dhe janë vendosur nga ai deputetë. Ajo la të kuptohet se ata mund të largohen.

  “Secili ka gojën e vet, mendjen e vet të flasë dhe të shpjegojë qendrimin e tij. Asnjërin nuk e mban me zor në LSI as zotin Bitri, as Monikën e as njeri tjetër. Kush do të rrijë kush do, të iki. Ky grup parlamentar nuk është zgjedhja ime. Është zgjedhja e Ilir Metës.

  Nuk është rasti i parë që Monika shet të tjerët për b…then e saj. Ajo shpesh herë ka dalë dhe ka sharë Ilir Metën, për faktin pse bëri koalicion me Edi Ramën. Kuptohet se e ka sharë pasi u prish koalicioni, gjasmë se nuk donte që në fillim.

  Por të gjithë jemi dëshmitarë, që Monika donte dhe shkoi shumë mirë me Ramën gjatë koalicionit dhe më pas bënte sikur nuk ishte dakord që në fillim.

  Me këtë preteks, ajo doli dhe shau edhe burrin e saj. Sot, Monika për të sharë ish-ministrat që vodhen sëbashku, por që janë kundër saj, del e thotë që janë të Ilir Metës.

  Por Ilir Meta, a nuk është burri i saj që flenë çdo natë në shtëpi bashkë?

  Monika nuk po di më se çfarë të gënjejë. Del e thotë se deputetët nuk janë të saj, por të Metës. Hajde dhe besoje!