Monika Kryemadhit po ‘i ikën’ situata nga duart, tjetër kandidate e LSI-së kërkon mandatin e deputetit (Emri)

  0
  391

  Një tjetër kandidate nga listat e LSI ka dorëzuar formularin e dekriminaIizimit në KQZ, pasi kërkon të marrë mandatin e deputetit.

  Mësohet se kandidatja që kërkon mandatin e deputetit është Enada Koçiraj, pjesë e listës së LSI në qarkun e Vlorës.

  Enada Koçiraj ishte e treta në listën e Vlorës dhe do të zëvendësojë ish- deputetin Shezai Rrokaj.

  Ajo është kandidatja e dhjetë nga radhët e LSI që kërkon të marrë mandatin e deputetit pas djegies së mandateve nga opozita.

  Deri më tani janë 17 kandidatë në total nga opozita e re që kërkojnë mandatin e deputetit, ndërsa 4 prej tyre janë betuar në Kuvend dhe të tjerët janë në proces./Balkanweb