/‘Mos e vri*ni Rudinën’, ish deputetja e PD-së mesazh të fortë Berishës e Bashës: E ka…

‘Mos e vri*ni Rudinën’, ish deputetja e PD-së mesazh të fortë Berishës e Bashës: E ka…

Ish deputetja e PD, Arbjola Halimi e ka rikthyer edhe njëhrë vëmendjen tek deputetja demokrate, Rudina Hajdari. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Halimi iu drejtuar liderve opozitarë me fjalëyt “Boll e vr.atë Rudinën”, duke shpjeguar se çdo akt kundër sxaj është varsje e demokracisë.

“Mos e vr.isni me Rudinen. Rudina eshte vajza e Azem Hajdarit. Heroit tone te Demokracise. Ajo e ka paguar me jeten e saj, familjes se saj, teksa humbi babane, Demokracine ne kete vend. Cdo akt kunder Rudines nuk vr.et ate por Demokracine.”, është shoprehur ish deputetja demorkate Halimi.

Kujtojmë se Rudina Hajdari ishtë ndër deputetët që nuk e dogji mandatin. Fakt ky që e ka vënë në shenjestër të shumë sulmeve. Sipas Halimit, sakrifica që Rudina ka dhënë me humbjen e të atit, Azem Hajdari, nuk ka të krahasuar me gjithë sakrificat e politikanëve të mbeldhura sëbashku.

POSTIMI

Mos e vr.isni me Rudinen.

Rudina eshte vajza e Azem Hajdarit. Heroit tone te Demokracise. Ajo e ka paguar me jeten e saj, familjes se saj, teksa humbi babane, Demokracine ne kete vend. Cdo akt kunder Rudines nuk vret ate por Demokracine.

Vendimi i saj personal as e humb e as e zbeh sakrificen qe Rudina me jeten e saj pa baba dhe babai i Rudines, heroi yne, Azem Hajdari ka bere per vendin.

Kush lufton Rudinen, Iufton vetveten. Aq sa i ka dhene Rudina vendit, jeten e babait te saj e te atyre qe mbeten jetime, ju nuk jeni ne gjendje te kompesoni as me gjithe sakrificat te mbledhura bashke. SuImi ndaj Rudines eshte suIm i hapur i Demokracise.

MINISTRA DHE DEPUTETE HYNE NE SEANCE – /r/n/r/nMINISTERS AND LAWMAKERS ENTERS IN A PARLIAMENTARY SESSION –