Moti të premten: Koha kur mund të ketë reshje të shiut

  0
  333

  Të premten pritet të mbajë mot i nxehtë me temperatura deri në 19 gradë deri në ora 9 të mëngjesit.

  Gjatë tërë ditës pritet të ketë vranësira të kohëpaskohshme, e në vende edhe reshje shiu.

  Temperaturat pritet të sillen ndërmjet 23 dhe 25 gradë. Në ora 10 të mëngjesit, në ora 13 dhe 15 mund të ketë reshje lokale shiu.

  Mot i ngjashëm prite të mbajë edhe të shtunën e të dielën.