Ndahet nga jeta këngëtari i famshëm Aviici në moshën 28 vjeçare

  0
  370

  Artist, DJ dhe producent Tim Bergling, i njohur ndryshe si Avicii, u nda nga jeta këtë pasdite në Oman, sipas një deklarate nga përfaqësuesi i tij. Ai ishte 28 vjeç.

  “Me dhimbje të thellë ne shpallim humbjen e Tim Bergling, i njohur edhe si Avicii,” thuhet në deklaratë. “Ai u gjet i vdekur në Muscat, Oman këtë të premte pasdite, 20 prill. Familja është shkatërruar dhe ne i kërkojmë të gjithëve që të shfaqin respektin e tyre për privatësinë në këtë kohë të vështirë. Nuk do të jepen deklarata të mëtejshme. ”

  Ai ishte tërhequr nga shfaqjet live në 2016, duke përmendur arsye shëndetësore. Ai kishte vuajtur nga probleme shëndetësore për disa vjet, duke përfshirë pankreasin akut, pjesërisht për shkak të pijes së tepërt.

  Ai është autori i hiteve si “Hey brother”, “Wake me up”.

  Ai ka postuar deklaratën e mëposhtme në faqen e tij të internetit vitin e kaluar:

  “Ne të gjithë arrijmë një pikë në jetën tonë dhe karrierën ku ne kuptojmë se çfare Çështje më së shumti ka ndikim tek ne.

  Për mua është muzika. Kjo është ajo për të cilën jetoj, atë që mendoj se kam lindur për të bërë.

  Vitin e kaluar unë e lashë punën live, dhe shumë prej jush mendonin se aq ishte. Por fundi i live kurrë nuk do të thoshte fundin e Avicii ose muzikën time. Në vend të kësaj, u ktheva në vendin ku kishte kuptim për të gjithë – studio.

  Faza e ardhshme do të jetë të gjithëçkaa për dashurinë time për të bërë muzikë për ju djema. Është fillimi i diçkaje të re.

  Shpresoj se do ta shijoni sa më shumë. ”

  Më shumë për të ardhur …”