Lajme

‘Në Shqipëri po formohet një Iëvizje e re’, ish-ministri grek në mbështetje të Elton Debreshit

Yanis Varoufakis, ish-ministër i Financave i Greqisë në vitin 2015 gjatë qeverisjes së Syriza-s, ka dalë në mbështetje të kandidatit të pavarur në qarkun e Dibrës, Elton Debreshit.

Ai ka shpërndarë një video në rrjetet sociale ku hpreh mbështetjen për Debreshin , ndërsa shkruan se në Shqipëri po formohet një forcë e re dhe e pabesueshme.

“Shumë i lumtur të raportoj se në Shqipëri po formohet një lëvizje e re dhe e pabesueshme.

Këtu është Elton Debreshi, kreu i Sindikatës së Minatorëve të Bashkuar të Bulqizës SMBB të Shqipërisë.

Shikoni videon e tyre dhe mbështesni luftën e tyre përkrah International Progressive”, shkruan ish-ministri grek.

Elton Debreshi është një minator që kandidon si kandidat i pavarur në qaarkun e Dibrës, ndërkohë që ditën e martë iu drejtua Gjykatës Kushtetuese për të rrëzuar pragun elektoral 1%.

https://platform.twitter.com/embed/Tweet.html?dnt=false&embedId=twitter-widget-0&features=eyJ0ZndfZXhwZXJpbWVudHNfY29va2llX2V4cGlyYXRpb24iOnsiYnVja2V0IjoxMjA5NjAwLCJ2ZXJzaW9uIjpudWxsfSwidGZ3X2hvcml6b25fdHdlZXRfZW1iZWRfOTU1NSI6eyJidWNrZXQiOiJodGUiLCJ2ZXJzaW9uIjpudWxsfX0%3D&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1381970710076256258&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fwww.korrieri.com.al%2F2021%2F04%2Fne-shqiperi-po-formohet-nje-levizje-e-re-ish-ministri-grek-ne-mbeshtetje-te-elton-debreshit%2F&sessionId=e9138780cbf5605be6e0bed21b4c96dceaf87ebf&theme=light&widgetsVersion=2d233ae%3A1618352735472&width=550px