Nëna e dy fëmijëve ka nevojë urgjente për ju, nuk dua ti lë jetimë. Sëmundja po përparon

  0
  306

  Gruaja që shihni në foton më poshtë quhet Rajmonda Leka dhe është nga Lushnja.

  Nëna e dy fëmijëve 3 dhe 10 vjeç e ka të nevojshme në mënyrë urgjente të kurohet, por familja nuk e disponon shifrën e parave që i duhet.

  Prej shtatë muajsh Rajmonda po përballet me sëmundjen e rëndë, që quhet Leuçemi meloide e cila pak nga pak po i kthehet në Leuçemi akute.

  APELI:

  Rast Urgjent!
  Rajmonda Leka nena e dy femijeve 3 dhe 10 vjec! Kerkon ndihmen tuaj! Vuan nga nje semundje gj.aku shk.atrruese Leucemi meloide prej shtat muajsh dhe kjo semundje po i kthehet ne leucemi akute!!!!!
  Transplanti i gj.akut kushton shume por pamundesia e saj dhe shendeti nuk ja mundeson mbledhjen e shumes te kerkuar!
  Ju lutem te behemi bashke e tja shpejtojme jeten kesaj nene qe do te jetoj si te gjithe nenat e tjera eshte vetem 30 vjec e te rrisi femijet e saj sepse kan shume nevoj per te!